GEO | ENG

საქართველოს სპორტული ნარდის ფედერაცია

GEORGIAN SPORT BACKGAMMON FEDERATION

მე-4 მერიტ ღია მსოფლიო საერთაშორისი ჩემპიონატი (მონტენეგრო, ბუდვა)
8 - 14 აპრილს მონტენეგროს ქალაქ ბუდვაში მსოფლიო საერთაშორისო ჩემპიონატი გაიმართა. 

ასპარეზობის მთავარი პრიზის მფლობელი და
 მსოფლიო საერთაშორისო ჩემპიონატის ჩემპიონი, სსნფ ვიცე-პრეზიდენტი და საქართველოს ეროვნული ნაკრების წევრი ბაქარ მათიკაშვილი გახდა. 

წყვილთა შორის ნოდარ გაგუასა და კახა ფანქველაშვილის წყვილმა მე-2 საპატიო ადგილი დაიკავა.
ინტერმედიის გათამაშებაზე ირაკლი ჯაში მე-6 ადგილზე გავიდა.
ვორმაპის გამარჯვებული კარენ სარქისიანი იყო. 


WBF - 4th MERIT OPEN MONTENEGRO GRAND PRIX INTERNATIONAL BACKGAMMON & WBGF WORLD TEAM CHAMPIONSHIP 
April 8-14, 2019; Budva, Montenegro

MASTERS (195): 1-Bakar Matikashvili (Georgia), 2-Michel Lamote (Belgium), 3-Julian Minwalla (England), 4/5-Takis Chatzelis (Greece) / Jan Jacobowitz (Germany), 6/8-Mislav Kovacic (Croatia) / Levon Petrosyan (Georgia) / Narek Sanoyan (Armenia); 1LC-Claes Dahlström (Sweden), 2LC-Michael Larsen (Denmark), 3LC/4LC-Michihito Kageyama (Japan) / Volker Sonnabend (Germany); Ladies Prize–Laura Monaco (Italy).

INTERMEDIATE (86): 1-Pernille Rosendal (Denmark), 2-Stefan Horbing (Sweden), 3-Lorenzo Rusconi (Italy), 4/5-Walter Busato (Italy) / Yordan Kirchev (Bulgaria), 6/8-Mihai Folea (Romania) / Irakli Jashi (Georgia) / Yasar Özdemir (Turkey); 1LC-Bitte-Marie Wärme (Sweden), 2LC-Andrey Nesterov (Ukraine); Ladies Prize–Pernille Rosendal (Denmark).

MERIT ROYAL DOUBLES (89 teams): 1-Eugen Lazar (Romania) & Dorel Leon (Romania), 2-Nodar Gagua (Georgia) & Simon Pankvelashvili (Georgia), 3/4-Annalisa Agosti (Italy) & Giorgio Castellano (Italy) / Alexei Askurava (Russia) & Denis Polochkin (Russia).

LADIES TOURNAMENT (22): 1-Laura Monaco (Italy), 2-Filomila Karantzali (Greece), 3/4-Karen Davis (USA) / Amanda Lazard (South Africa).

MERIT INTERNATIONAL SUPER JACKPOT #1 (32): 1-Ralf Jonas (Germany), 2-Allen Tish (USA). 
MERIT INTERNATIONAL SUPER JACKPOT #2 (24): 1-Stéphane Cheneviere (France), 2-Kristjan Culjat (Croatia).

SPEEDGAMMON (128): 1-Denis Polochkin (Russia), 2-Sergey Alenin (Russia), 3/4-Eva Zizkova (Czech Republic) / Eva Zizkova (Czech Republic).

SUPER SPEEDGAMMON (64): 1-Ralf Jonas (Germany), 2-Mislav Kovacic (Croatia), 3/4-Johan Huyck (Belgium) / Denis Polochkin (Russia).

869BG WARM-UP (223): 1-Karen Sarkisyan (Georgia), 2-Pernille Rosendal (Denmark), 3/4-Edmond Mezini (Albania/Italy) / Laura Monaco (Italy).

ONE-POINT MATCH (128): 1-Denis Polochkin (Russia), 2-Giorgio Castellano (Italy), 3/4-Alexandra Knupfer (Romania/Switzerland) / Andrey Nesterov (Ukraine).

MOCHY'S QUIZ (79): 1-Sebastian Wilkinson (England), 2-George Kleitsas (Greece), 3-Roberto Litzenberger (USA).


სრული შედეგები